Ez a tipp kivételesen nem csak a WordPress oldalak esetén hasznos, azonban éppen az imént volt egy domain cserével egybekötött WordPress költöztetésem, így arra jutottam, hogy megosztom a domain (és az összes belső link) automatikus átirányításának legegyszerűbb módját az olvasókkal is, hiszen bármikor szükség lehet rá.
Tehát tegyük fel, hogy költöztetni szeretnénk a weboldalunkat a regidomainem.hu-ról az ujdomainem.hu-ra. A migráció pontos lépéseit korábban már részletesen ismertettem, így erre itt most nem térnék ki. Ha sehol sem hibáztunk, akkor a régi és az új domainen is tökéletesen üzemel a WordPress, azonban ez korántsem ideális, mert a tartalmi duplikációt egyik kereső sem díjazza, így első lépésként törölnünk kell a régi tárhelyünkről a WordPress fájlokat, majd ezután át kell irányítanunk a látogatókat a regidomainem.hu-ról az ujdomainem.hu-ra. Sokan elkövetik azt a hibát, hogy csak a főoldalt irányítják át és gyakori hiba még a nem megfelelő típusú átirányítás is. Nekünk szinte minden esetben a keresőbarát 301-es átirányítás lesz a megfelelő, ehhez persze kell a működő mod_rewrite is, de ez legtöbbször adott.
A regidomainem.hu tárhelye a törlés után üres, de mi hozzunk létre egy .htaccess fájlt a gyökerében a következő tartalommal:
<IfModule mod_rewrite.c> RewriteEngine On RewriteCond %{HTTP_HOST} ^regidomainem.hu$ [OR] RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.regidomainem.hu$ RewriteRule (.*)$ http://ujdomainem.hu/$1 [R=301,L] </IfModule>
Természetesen cseréljük ki a domaineket a megfelelő helyeken.
Ezután kész is vagyunk, de le is tesztelhetjük. A regidomainem.hu-t a böngészőnkben megnyitva automatikusan átirányításra kell kerülnünk az ujdomainem.hu-ra. Ugyanez lesz igaz az aloldalakra is, tehát a regidomainem.hu/kapcsolat megnyitása esetén átirányítódunk az ujdomainem.hu/kapcsolat oldalra. Így a keresőkben szereplő linkek is elérhetőek maradnak és a pozíciójukat sem veszítik el.
Természetesen a fenti módszer csak akkor működik, ha az URL szerkezetet nem változtattuk meg a költözés után.