Tisztelt WPSzaki!
Webshop nyitás előtt állunk kis cégünkkel, de amint egy bejelentkezett felhasználó kosárba tesz vmit és a fizetés gombra nyom >> kimegy a wordpress “jelszócsere figyelmeztetés” emailje. (Pont úgy mintha a “elvesztett jelszónál” rákattintott volna).
Nem kell kifizesse a terméket adott user, a bank vagy paypal felületre átirányító gomb (~fizetek gomb) megnyomása kiváltja ezt az emailt, ami a vásárlást épp folytató, bejelentkezett felhasználó címére megy.
- Próbáltuk, hogy az összes pluginünket kikapcsoltuk
- próbáltunk alap wp témára átállni
- próbáltuk letiltogatni ezt az opciót (de amikor a mi hivatalos “password reset” funkciónk már nem élt, akkor ez még vígan működött
Woocommerce és Woocommmerce sofware add on rendszer dolgozik, a checkout/fizetés részen….
Nem reménykedünk “ide kattints és ezt írd át válaszban”
De hátha van vkinek tippje mi okozhatja, vagy van vki aki ért hozzá annyira, hogy hajlandó profi módon szerződni a kijavítására.
üdvözlettel
Bence
Kedves Bence!
Ez egy igen furcsa és rejtélyes probléma. Első körben mindenképpen azt kellene kideríteni, hogy honnan is ered. Én azzal kezdeném, hogy a WooCommerce-en kívül minden más plugint kikapcsolnék (még a software addon-t is), majd átállnék egy módosítatlan, alap twenty* sablonra és úgy ismételten megpróbálnám elindítani a fizetést. Ha ekkor is kimegy az email, akkor kizárható a sablon gond és a bővítmény összeakadás vagy inkompatibilitás is. Ebben a helyzetben WooCommerce probléma lehet, esetleg tárhely/adatbázis gond, bár az utóbbi kettő elvileg nem csinál ilyesmit. Viszont maga a WooCommerce sem lehet egyedül a ludas, mivel a hiba egyedi és én sem találkoztam még vele korábban. Tehát ha köze is van hozzá a Woo-nak akkor is kell lennie egy másik faktornak, ami segít kiváltani a problémát. Még azt lehet esetleg megpróbálni, hogy ideiglenesen telepíteni egy alkönyvtárba vagy aldomainre egy tiszta és friss WordPress 4.8-at a legújabb WooCommerce-el, majd egy teszt termék hozzáadása után kipróbálni, hogy ugyanez lesz-e a hibajelenség. Ha igen, akkor a tárhely (és konfigurációja) válik gyanússá, ha nem, akkor viszont az éles weboldallal lesz a gond és mindenképp abba az irányba kell nyomozni tovább.